Diskuze

oficialni vstup

Datum: 09.04.2018 | Vložil: Petr Zavrel

Dobry den, kde jsou oficialni vstupy, tak aby clovek nemusel po/pre-lezat plot? Vim o trech mistech, kde jsou schudky - Krizova cesta, Kopaniny (nad Moravskyma Kninicema) a treti je na turisticke modre a zelene kousek od Bile studanky. Je jich vice? Pokud ano, kde? Dekuji

Krajina

Datum: 08.11.2017 | Vložil: Tom

Dobrý den,

zajímalo by mě, jestli nějakým způsobem řešíte zdevastovanou krajinu v Oboře - tedy v budoucnu zdevastovanou. Nezmlazuje Vám les, protože je vše zvěří okousáno, jak bude krajina vypadat za 100 let?

Obora Kuřim - zákaz vstupu se psem

Datum: 07.04.2017 | Vložil: Zdeňka Fišová

Dobrý den,
při vstupu do Obory od rozcestí U Tří Křížů jsem narazila na ceduli, která zakazuje vstup do obory Kuřim se psy. Nechápu toto omezení na turisticky značené cestě - vede tudy zelená a modrá značka.
Přitom u žádného rozcestí není upozornění, že obora tak není průchozí.
Měla jsem naplánovanou trasu od hradu Veveří po žluté TZ - Junácká lávka, louka - Před Dolním Mlýnem - po zelené TZ - U Tří křížů, rozc. - Poutní místo Tři kříže - Trnůvka - po modré TZ - Nad Rozdrojovicemi - po zelené TZ - Osada, hosp. - po červené TZ - Sokolské koupaliště - Brněnská přehrada, hráz - Brněnská přehrada, přístav - Přístaviště, zast. MHD.
Kolem 15:30 hod. ve svých 62 letech s jezevčíkem jsem již neměla čas a síly na návrat, či změnu. Jsem z Bystrce, vracela jsem se po naplánované trase domů.

Kromě toho tam vede Křížová cesta, po které chodí víc důchodců s pejsky.

Proč to není na mapách a popřípadě na rozcestnících?
Slováci mají uzavřené turistické chodníky od zimy do června, ale je to v každé mapě (i na netu) a je možné zvolit jinou trasu. Popřípadě mají uvnitř průchozí cestu z obou stran zabezpečenou (oplocenou)

Přitom v Oboře jezdí cyklisté jak blázni, gumy kol je slyšel daleko široko.
Nechápu, proč nemohu projít se psem na vodítku. Je to někde vysvětleno?

Děkuji a omlouvám se. S pozdravem Zdeňka Fišová

Re: Obora Kuřim - zákaz vstupu se psem

Datum: 09.04.2017 | Vložil: fanda

Zvěř je od přírody plachá, víš, že je to obora, kde se zvěř chová. Máš možnost jít jinam, nebo toto respektovat.
Myslím to dobře.
fb

Re: Re: Obora Kuřim - zákaz vstupu se psem

Datum: 11.04.2017 | Vložil: supík

Reakce poněkud úsměvná. V oboře Holedná je vstup psů na vodítku povolen a rozhodně to tam nevypadá, že by se tam zvěři nedařilo. Minulý týden se mi povedlo vyfotit daňka tak z 5 metrů a mufloni došli ještě blíž. Ale uznávám, že režim v oboře si určuje majitel případně oborník. Ale nebylo by na škodu zveřejnit na internetu návštěvní řád, aby pak návštěvníci nebyli překvapeni.

Re: Obora Kuřim - zákaz vstupu se psem

Datum: 23.05.2017 | Vložil: Petra

Taky jsem se dnes musela otocit. Prvni obora kam nemohu se psem na voditku. Mam cviceneho loveckeho psa a tohle narizeni je zarazejici a nesmyslne.

Kde potkat zviratka

Datum: 07.11.2015 | Vložil: lesprochajda

Dobry den.
Casto chodim na prochazky do obory. Rad bych se chtel zeptat, v jakem miste obory/oblasti je nejvetsi pravdepodobnost, ze bych mohl potkat nejakou lesni zver? Dekuji za odpoved.

Re: Kde potkat zviratka

Datum: 19.12.2015 | Vložil: Obora Kuřim

Zvěř je všude, asi se pohybujete hlučně :)

LOV vOBOŘE

Datum: 01.12.2013 | Vložil: Husman PETR

Lovili jsme v oboře již čtyřikrát vždy jsme odjížděli spokojeni jak s personálem tak s ulovky zájemcum o dobrý lovecký doporučuji personálu vřelý dík

iMyslivost.cz

Datum: 18.05.2012 | Vložil: Karlos

Rád bych vás pozval na web věnovaný myslivosti a lovectví - https://www.imyslivost.cz

Re: iMyslivost.cz

Datum: 12.06.2012 | Vložil: Obora "KUŘIM"

Děkujeme za pozvání

Lov

Datum: 26.03.2012 | Vložil: Karel

Je to paráda, nezapomenutelné zážitky a parádní personál, vše na úrovni. Vřele všem co mají zájem lovit v oboře Kuřim doporučuji.

Re: Lov

Datum: 12.06.2012 | Vložil: Pepa

Taky jsem zde lovil berana, parádní krajina a prostě vše super, a lov parádní neni to zase tak jednoduchý i když je to v oboře, možu jen doporučit

Přidat nový příspěvek